OBRAZOVANJE BEZ TEŠKOĆA
Autor: Igor Žutić, 25. 5. 2017.

OBRAZOVANJE BEZ TEŠKOĆA: implementacija usluge pomoćnika u nastavi u svrhu jednakih obrazovnih mogućnosti za svu djecu

U Obrtničko – industrijskoj školi Županja održana je „likovna i literarna radionica“ s učenicima s posebnim potrebama koji koriste ili ne koriste usluge pomoćnika u nastavi.

Projekt je zaživio i egzistira u Vukovarsko-srijemskoj županiji pod geslom“obrazovanje bez teškoća uz implementaciju usluge pomoćnika u nastavi“. Svrha je jasna, a to je osigurati svim učenicima jednake ili približno jednake mogućnosti u obrazovanju kako bi se ublažile ili gotovo eliminirale razlike koje su nastale zbog smetnji iz vremena pred školskog razvoja djeteta.

U našoj školi školske godine 2016./2017. nastavu je pohađalo 51 dijete s posebnim potrebama. Škola doduše jeste velika i broji oko 660 učenika no do prije par godina imali smo i oko 920 učenika, ali nije bilo toliko djece s posebnim potrebama. U današnje vrijeme smo kao društvo humaniji i spremniji pa stoga s posebnom pažnjom prilazimo rješavanju toga  problema.

Podršku učenicima s posebnim potrebama pružalo je ove godine 4 pomoćnika u nastavi no naše stvarne potrebe su iznad toga. Očekujemo iduće godine proširiti spomenutu podršku učenicima.

Koordinator za pomoćnike u nastavi

Mijo Jagrić, prof

U Županji, 19.svibnja 2017.

Galeriju održanih radionica sa pomoćnim cvjećarima i pomoćnim bravarima možete pogledati na ovoj poveznici