ODLUKOM VLADE RH OD 16.3.2020. NEMA NASTAVE
Autor: Igor Žutić, 15. 3. 2020.

VLADA RH donosi Odluku o obustavi izvođenja nastave i praktične nastave u visokim učilištima, srednjim i osnovnim školama te redovnog rada ustanova predškolskog odgoja i obrazovanja i uspostavi nastave na daljinu.

Naime, u uvjetima proglašene epidemije na području Republike Hrvatske, Vlada Republike Hrvatske obustavlja izvođenje nastave u visokim učilištima, srednjim i osnovnim školama, kao i redovni rad vezan uz prijam djece u ustanovama predškolskog odgoja i obrazovanja.

Za koordinaciju poslova i dinamiku uspostave nastave na daljinu zadužuje se Ministarstvo znanosti i obrazovanja

Provedba ove Odluke započinje u ponedjeljak, 16. ožujka 2020. godine te traje do opoziva.