ŠTO JE ZAVRŠNI RAD?

Završni je rad učenikov uradak čijom se izradbom i obranom provjeravaju, vrjednuju i ocjenjuju učenikove strukovne, odnosno umjetničke kompetencije učenika koje se stječu obrazovanjem prema stručno-teorijskim i praktičnim dijelovima određenih nastavnih planova i programa.

ŠTO JE CILJ IZRADBE I OBRANE ZAVRŠNOG RADA?

Izradbom i obranom završnog rada učenik pokazuje stupanj usvojenosti teorijskog i praktičnog znanja i sposobnost služenja stručnom literaturom i elektroničkim izvorima podataka, dokazuje stupanj stečenih kompetencija i ishoda obrazovanja u obrazovnom profilu i pokazuje se kompetentnost samostalnog istraživanja i stručne obrade izabrane teme na sustavan, smislen i gramatički i pravopisno ispravan način. Obranom završnog rada u obliku prezentacije pokazuje se učenikova sposobnost samostalnog izlaganja, objašnjavanja i prezentiranja rezultata istraživanja u pisanom radu.

Priloženi dokumenti:
Zavrsni rad - sve.pdf