Međunarodna smotra iz klimatologije
Autor: Katarina Nol, 25. 11. 2021.

Učenice Mirela Tatomirović i Matija Mikulić (2.m razred) sudjelovale su na Međunarodnoj smotri iz klimatologije. Organizator je bio Environment Online (ENO) globalna mreža škola i zajednica za održivi razvoj sa sjedištem u Finskoj.

Uz učenice naše škole sudionici su bili učenici iz Litve, Finske, Izraela i Brazila. Učenice naše škole prezentirale su klimatološke podatke za Županju za razdoblje istraživanja od 25. do 29. listopada 2021. godine. Također su upoznale svoje kolege s aktivnostima naše škole i znamenitostima našega grada. Prezentacija se održala preko aplikacije Zoom na engleskom jeziku. Cilj je ove smotre bio razvijanje kompetencija i vještina u području održivoga razvoja, klimatologije i klimatskih promjena. Mentor je bio Davor Relja, magistar geografije.