Sekcija frizera i pedikera "Od glave do pete" - Izrada domaćeg pilinga i maske za noge
Autor: Katarina Nol, 20. 10. 2021.

Školskoj zadruzi „Klasje“ ove se školske godine pridružila sekcija frizera i pedikera „Od glave do pete“. Pod vodstvom učiteljice struke Ivane Lenić, učenice pedikerske struke izradile su domaće pilinge i maske za noge i  primijenile ih u praktičnom radu.

Naše su noge suhe i umorne te im je potrebna dodatna njega. Pilinzi na bazi ulja savršeni su za njegu kože u jesen. Ne samo da uklanjaju mrtve stanice površinskog sloja kože, već i dodatno hidratiziraju kožu.  Nakon pilinga od kokosovog i bademovog ulja, smeđeg šećera i kakaa, učenice su napravile masku od banane i naranče te dodatno njegovale i hidratizirale stopala. Za kraj radionice vrijedne su  učenice i estetski uredile nokte.

U priloženom dokumentu možete vidjeti fotografije s radionice.

Priloženi dokumenti:
Prva_radionica-piling.docx (2.06 MB)