Srednja škola: Obrtničko-industrijska škola Županja

2.razred: 141

3.razred: 134

4.razred: 54

U Obrtničko-industrijskoj školi gdje obrazovanje traje tri i četiri godine, obrazuju se sljedeća zanimanja:

1. tri godine: automehaničar, bravar, CNC operater, elektroinstalater, elektromehaničar, frizer, kuhar/konobar,  pediker, pomoćni bravar, pomoćni cvjećar, pomoćni krojač, pomoćni kuhar/slastičar, vodoinstalater
  2. četiri godine: ekonomist, poljoprivredni tehničar – fitofarmaceut

Nastava je organizirana u jedanaestodnevnom radnom ciklusu u dvije smjene, tako da se raspored sati planira i realizira kroz dva (2) kalendarska tjedna.

Teorijska se nastava odvija u prostorima Škole na tri lokacije (Županja - Veliki kraj 42,  Ilirskog preporoda 32, Drenovci – Istrev 2).

Praktična se nastava i stručna praksa organizira i izvodi u školskim radionicama i praktikumima, gdje je učenicima pod vodstvom stručnih učitelja omogućeno temeljito izučavanje svog zanimanja. Dio učenika obavlja praksu u poduzećima, obrtničkim radionicama i radionicama s licencom izvan škole. Na praktičnoj praksi učenici se upoznaju s djelatnošću poduzeća, njegovom organizacijom rada, funkcijom i opremom pojedinih odjela. Svojim savjesnim radom i zalaganjem tijekom naukovanja mnogi si učenici osiguraju radna mjesta nakon završetka školovanja.

Od školske godine 2012./2013. naša škola obrazuje učenike s posebnim potrebama za  pomoćna zanimanja (pomoćni bravar.), od 2014./15. pomoćni cvjećar, a od 2019./20. pomoćni kuhar/slastičar.

U školskoj 2021./2022. godini upisana su 32 razredna odjela sa 451 učenikom u sljedećim zanimanjima i modelima obrazovanja:

1. razredi: 9 odjela,  122 učenika

1. razredi:  11 odjela,  141 učenik