Obrtničko-industrijske škole Županja

Smjerovi/zanimanja

Dobrodošli u našu školu!

Dragi učenici i roditelji,

Srdačno vas pozdravljamo i radujemo se što ćemo vas upoznati u našoj školi. Upis u I. razred srednje škole za školsku godinu 2024./2025. je pred nama, i mi smo tu da vam pomognemo u svakom koraku tog važnog procesa.

Dragi učenici i roditelji,

Sukladno članku 22. stavku 9. Zakona o odgoju i obrazovanju u osnovnoj i srednjoj školi (»Narodne novine«, broj: 87/08, 86/09, 92/10, 105/10, 90/11, 16/12, 86/12, 94/13, 152/14, 7/17, 68/18, 98/19, 64/20, 151/22 i 156/23) Obrtničko-industrijska škola, Županja objavljuje Natječaj za upis učenika u 1. razred srednje škole u školskoj godini 2024./2025.

Natječaj se nalazi u priloženim dokumentima.

natjecaj_za_upis_ucenika_SK_24-25

natjecaj_za_upis_ucenika_u_I.razred_SK_24-25

Virtual TouR

Veliki kraj 42

32270 Županja

032/837 442

„Ako dijete ne može učiti na način na koji mi podučavamo, možda bismo trebali podučavati
na način na koji ono uči.“

Ignacio (Nacho) ESTRADA

Učenici

Smjerovi

Djelatnici

Stručni suradnici

Ravnateljica: Vesna Ivančičević

Adresa: Veliki kraj 42

32270 Županja

Telefon: 032/837 442

E-mail: ured@ss-obrtnicko-industrijska-zu.skole.hr

Vizija i misija škole

Obrtničko-industrijsku školu Županja u budućnosti vidimo kao poželjnu i kvalitetnu školu na istoku Hrvatske u kojoj će se obrazovati budući mladi obrtnici, gospodarstvenici i poljoprivrednici.

Vizija škole je ponudi što kvalitetnije obrazovanje, uz praćenje novih tehnologija i smjernica za poboljšanje odgojno-obrazovnog rada. Želja nam je omogućiti učenicima kreativnu i poticajnu okolinu za usvajanje znanja, kako iz opće-obrazovnih tako i iz strukovnih područja obrazovanja. Našu školu vidimo kao školu koja kod učenika razvija samostalnost, odgovornost, poštovanje, toleranciju i međusobno uvažavanje. Spajanjem teorijskih znanja i praktičnih vještina cilj nam je osposobiti učenike za samostalno obavljanje djelatnosti i pokretanje vlastitih obrta kako bi mogli ostati i od svoga rada dostojanstveno živjeti u svojoj domovini.

Misija Obrtničko-industrijske škole Županja je odgajati i obrazovati učenike zacjeloživotno učenje i spremnost za tržište rada koristeći suvremene metode i oblike rada. U školi se otvorenom komunikacijom stvara toplo, sigurno i poticajno ozračje. Pruža se stručna psihološko-pedagoška podrška učenicima i djelatnicima.