Dani otvorenih vrata PU vukovarsko-srijemske
Autor: Katarina Nol, 24. 5. 2023.

PU vukovarsko-srijemska neposredno je uključena u provedbu Kampanje „Postani policajac/policajka“, koju Ministarstvo unutarnjih poslova i Policijska akademija "Prvi hrvatski redarstvenik" provode s ciljem informiranja o Programu srednjoškolskog obrazovanja odraslih za zanimanje policajac/policajka te Programu srednjoškolskog dvogodišnjeg obrazovanja upisom učenika u treći razred srednje škole.

Radi se o javnoj Kampanji koja obuhvaća niz promotivnih aktivnosti, koje za cilj imaju mladima što realnije približili policijski poziv a u sklopu kojih PU vukovarsko-srijemska organizira i Dane otvorenih vrata policije, koji će se održati u gradu Županja dana 31. svibnja 2023.g. na Trgu kralja Tomislava u vremenu od 11 do 13.30 sati.

Tom prilikom ćemo predstaviti razne rodove policije, kao i opremu i tehniku kojom se policijski službenici koriste u svakodnevnom radu. Prezentacija rada policije obuhvatit će prezentaciju rada policijskih službenika prometne policije, temeljne policije, kontakt policije, protueksplozijske zaštite, granične policije, kriminalističke policije, policijskih službenika Interventne jedinice policije, policijskih službenika za stručno usavršavanje te policijskih službenika za nadzor i planiranje – za prevenciju.

Promotivne aktivnosti policije za cilj imaju  animirati naše sugrađane i sugrađanke, posebno one koji su mlađi od 28 godina da se prijave na natječaje koji je MUP raspisao za prijam polaznika u Program srednjoškolskog obrazovanja odraslih za zanimanje policajac/policajka, dakle prekvalifikaciju, i naravno naše srednjoškolce koji završavaju drugi razred, da razmisle o tome, apliciraju i prijave se za upis u III. razred srednje Policijske škole “Josip Jović“.

Pozivamo sve građane da posjete Dane otvorenih vrata te saznaju nešto više o policijskom poslu i natječajima koji je raspisalo Ministarstvo unutarnjih poslova. Posebno pozivamo nezaposlene osobe do 28 godina života, koje su završile ili koje završavaju srednju školu u trogodišnjem ili četverogodišnjem trajanju da nas posjete i saznaju kako postati policajac/policajka.

Tekstovi natječaja dostupni su Vam na linkovima:

Natječaj za upis u Program srednjoškolskog obrazovanja odraslih za zanimanje policajac/policajka

Natječaj  za upis učenika/učenica u III. razred srednje Policijske škole „Josip Jović“

U sklopu Kampanje „Postani policajac/policajka“, sukladno potpisanom Sporazumu između Ministarstva unutarnjih poslova i Ministarstva pravosuđa i uprave školuje se jedan dio učenika i za zanimanje „pravosudni policajac“, nakon čega im se omogućuje zaposlenje u ustrojstvenim jedinicama Ministarstva pravosuđa i uprave.

Sve informacije dostupne su u svakom trenutku na web stranicama Ministarstva unutarnjih poslova, policijskih uprava te u svakoj policijskoj postaji.

Polaznicima su tijekom školovanja osigurani smještaj, hrana, oprema i mjesečna novčana naknada, a nakon završetka školovanja čeka ih siguran posao, kao i mogućnost napredovanja i nastavka školovanja.

Ovim putem pozivamo Vas, Vaše suradnike i učenike da nam se pridružite na Danima otvorenih vrata PU vukovarsko-srijemske, dana 31. svibnja 2023.g. na Trgu kralja Tomislava u Županji  u vremenu od 11 do 13.30 sati.