Učenici 3.m na terenskoj nastavi u Gradištu, Vukovaru i Mohovu
Autor: Katarina Nol, 26. 5. 2023.

Učenici 3.m razreda 25. svibnja 2023. imali su terensku nastavu u Gradištu, Vukovaru i Mohovu. Terenska nastava je održana i u potpunosti financirana u sklopu projekta izvannastavnih aktivnosti Ministarstva znanosti i obrazovanja. Naziv projekta: Meteorološka istraživanja u Vukovarsko-srijemskoj županiji. U Gradištu smo posjetili meteorološku stanicu u kojoj su se učenici upoznali s osnovnim meteorološkim uređajima i izradom vremenske prognoze. Zatim smo posjetili Vukovarski vodotoranj - simbol hrvatskog zajedništva. U Srijemu smo posjetili selo Mohovo gdje su pronađeni fosilni ostatci vunenog mamuta. Uz stručno vodstvo obišli smo nalazište mamuta i upoznali se s promjenom klime tijekom geološke prošlosti. Voditelj projekta je Davor Relja, prof. savjetnik.

Sve fotografije možete vidjeti u foto-galeriji.