Centar za suvremene tehnologije i obrazovanje u poljoprivredi II. faza – Studijsko putovanje Opuzen
Autor: Katarina Nol, 16. 10. 2023.

Još jedno studijsko putovanje u sklopu projekta Centar za suvremene tehnologije i obrazovanje u poljoprivredi, II. faza.  Djelatnici Obrtničko-industrijske škole Županja, zajedno s djelatnicima Poljoprivredno šumarske škole Vinkovci, Srednje škole Ilok te Razvojne agencije Vukovarsko-srijemske županije sudjelovali su na studijskom putovanju 13. do 14. listopada 2023. godine u Opuzenu. Posjetili su Srednju poljoprivrednu i tehničku školu u Opuzenu i sudjelovali na njihovim Danima mandarina gdje su imali priliku nazočiti i sudjelovati pravljenju raznih skulptura od mandarina ispred škole uz njihove učenike i nastavnike te birati razne pripravke od mandarina, pekmeza, sokova, likera do sapuna. Sudjelovali su i na panel raspravi o temi ekološke poljoprivrede i time razmijenili iskustva i primjere dobre prakse. Sudionici studijskog posjeta su imali priliku posjetiti Posebni ornitološko-ihtiološki rezervat na ušću Neretve, upoznati se s bogatom florom i faunom te se safari vožnjom lađama provesti kroz kanale i rukavce neretvanske močvare, jedine delte u Hrvatskoj. Nakon safari vožnje, sudionici studijskog putovanja su posjetili plantažu mandarina i sudjelovali u berbi, upoznali se s načinima uzgoja, načinima berbe te načinom prodaje i plasiranja proizvoda na tržište.

Cilj je aktivnosti razvijanje marketinških strategija za prodaju proizvoda i usluga koje će rezultirati financijskoj samoodrživosti RCK.

Sve fotografije možete vidjeti u foto-galeriji.