Dani hrvatskog kulinarstva u Osijeku
Autor: Katarina Nol, 24. 11. 2023.

Sudjelovali smo na 16. izdanju Dana hrvatskog kulinarstva koje  se održalo Osijeku od 20. do 23.11.2023.

U sklopu Dana hrvatskog kulinarstva održalo se natjecanje srednjih strukovnih škola Kamelija kup 2023. koji se školuju za zanimanje kuhar, konobar i slastičar. Naše su učenice Ema Mijić i Ivona Tomašević osvojile izvrsno 4. mjesto.

Cilj je manifestacije popularizacija kuharske i slastičarske struke, poticanje izvrsnosti i napretka kuhara i slastičara, doprinos stvaranju kvalitetne stručne radne snage, poticanje interesa za deficitarna zanimanja, podizanje kvalitete ugostiteljskih objekata u Hrvatskoj, edukacija kuhara i slastičara, afirmacija kuharske i slastičarske struke te promocija kulinarskih majstora, hrvatskih namirnica i jela hrvatske kulinarske baštine.

Središnji sadržaji manifestacije su 15. Državno prvenstvo kuhara, 10. Državno prvenstvo slastičara, 13. natjecanje učenika Kamelija kup te Bocuse d’Or - Croatia - revijalno natjecanje, a natjecateljski dio popratile su brojne radionice eminentnih domaćih i stranih kulinarskih stručnjaka te predavanja namijenjena stručnom usavršavanju za sva ugostiteljska zanimanja.

Sve fotografije možete vidjeti u foto-galeriji.